Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Severní Bavorsko – FRANKY / Francké Švýcarsko: BAMBERG – BAYREUTH – KULMBACH – COBURG ad.

Franky

 

Bamberg, starobylé město nad řekou Regnitz (71 000 obyv.), ve středověku sídlo rodu Babenberků; věhlas získalo mj. i zdejším znamenitým pivem. Jeho dobře zachovalé historické centrum (pod záštitou UNESCO) patří k nejhezčím v zemi. Počátky města jsou spjaty s předrománskou falcí z 11. stol. (dnes renesanční Starý dvůr) a Dómem z počátku 13. stol. (s cennou sochařskou výzdobou), ale cenné památky se nacházejí v celém městě: nedaleko Dómu je barokní Nový dvůr (Leonhard Dientzenhofer, r. 1704), na nedalekém Kaulbergu kostel P. Marie z l. 1320–87 (zčásti dílo parléřovské huti) a další.

 

Co lze spatřit a zažít:

* rokokově vyzdobená Stará radnice (r. 1754) – nejmalebnější budova Německa! Kombinace barokní stavby s typicky malířskou výzdobou s přilepenou hrázděnou částí částečně visící nad klínovým koncem umělého ostrova uprostřed řeky Regnitz, přičemž původní důvod stavby nebyl estetický, to jenom tvrdohlaví měšťané nedostali od místního biskupsko-knížecího vládce odpovídající pozemek😊

* procházka starým městem s rázovitou atmosférou dávno zašlých časů s řadou půvabných mostů s ostrůvky přes řeku Regnitz s Malými Benátkami, částí města středověkých rybářských domů se zahrádkami nad řekou a strmými střechami z červených tašek s restauracemi, kde podávají kouřové pivo (Rauchbier) se sušeným sladem nad kouřem z bukového dřeva či rašeliny s „uzenou" chutí.

* Bergstadt s rázovitými obchůdky - starožitnictví, antikvariáty a pivovarské hospody s dominancí císařské katedrály (Kaiserdom) s nepřehlédnutelnými čtyřmi věžemi s pozoruhodnou výzdobou uvnitř (Vánoční oltář, hrob Jindřicha II. a jeho ženy Kunhuty a proslulý Bamberský jezdec – kamenná socha pohledného šlechtice na koni s oholenou tváří - vzor dokonalého středověkého rytíře!)

* řada muzeí převážně s náboženskou tématikou (Diözesanmuseum, Historische ad.)

* oblíbené místo adventní trhů.

 

Kde se dobře najíst a napít: * řada pivovarských hospod (Brauereigaststätten), ve kterých se nabízí převážně syté oblastní jídlo: Brudermühle, Hofbräu, Klosterbräu, Schlenkerla, Spezial

* v ulici Obere Sandstrase naleznete největší koncentraci barů a podniků s živou hudbou (Fässla Stub´n,Stilbruch, Jazz Club Bamberg ad.)

 

Franky Franky

Franky

 

Bayreuth, kdysi hlavní město Horních Frank pod západními svahy pohoří Fichtelgebirge, spjaté s rodem Hohenzollernů (73 000 obyv.). Po několika katastrofách (vč. vypálení města husity v r. 1430) se město dožilo částečné prosperity až v období renesance (Starý zámek, 1588) a pak v 17. a 18. stol., což se obráží v barokním a klasicistním rázu nejvýznamnějších staveb: Nový zámek a Markraběcí opera z poloviny 18 stol., jedna z nejkrásnějších na světě.

 

Co spatřit a zažít:

* právě úžasná a nedávno opravená Markraběcí opera patří k úchvatným barokním skvostům s mimořádně cenným interiérem (UNESCO); Richard Wagner si ji prohlédl a zavrhl, nechal si nad městem postavit mohutnou sparťánskou budovu (Festspielhaus, rok 1875) , ve které se dodnes konají věhlasné festivaly – lístky do sálu s neuvěřitelnou akustikou, ale nepohodlnými sedadly je však nutné rezervovat i s několikaletým předstihem

* Nový zámek stojí za návštěvu, zaujme elegantní průčelí s velkolepou rokokovou výzdobou interiéru s okázalým vrcholem v několika místnostech (Spiegelscherbenkabinett, Japanische Zimmer, Palmenzimmer ad.)

* Villa Wahnfried s Muzeem Richarda Wagnera, který zde řadu let pobýval (pokud nebyl na četných cestách) s Mistrovou hrobkou v zahradě za domem

* nedaleko Muzeum skladatele a klavírního virtuóza Ference Liszta

 

Kde se lze dobře najíst a napít:

* mimořádně kvalitní podniky se kupodivu nacházejí v některých hotelech: Engins Ponte am Canale Grande, Plaka, Porsch nebo Goldener Anker ve stylu art deco.

FrankyV nedalekém městě Kulmbach se každoročně v létě pořádají pivní slavnosti (silné pivo EKU). Za prohlídku stojí i mohutná pevnost Plassenburg nad městem s expozicí Hohenzollernů nebo největší světová výstava cínových figurek a stříbrných předmětů.

Výlet lze spojit rovněž s nedalekým městem Coburg, do konce první světové války sídlo maličkého sasko-kobursko-gothajského vévodství, jež dodalo britské královně Viktorii manžela Alberta – odtud zvýšený počet britských turistů.

* působivé maličké avšak dokonale zachovalé historické centrum s řadou budov od středověku až po secesi. Zámek Ehrenburg novotudorovského vzezření od největšího německého architekta 19. století Karla Friedricha Schinkela, i nad městem se týčícího hradu Veste Coburg s uměleckou sbírkou s řadou obrazů od Lucase Cranacha.

 

Další místa na trase / v okolí vhodná k návštěvě:

Vierzehnheiligen, poutní bazilika Čtrnácti svatých pomocníků – mistrovské dílo jihoněmeckého pozdního baroka a rokoka a klášter Banz (stavitel Leonhard Dietzenhofer)

- nad údolím řeky Mohan na poutní cestě do Santiaga de Compostela

Rothenburg ob der Tauber, hlavní město německých Vánoc s pohádkovou atmosférou středověkých a renesančních domů a památek na Romantické cestě Bavorskem.

Dinkelsbühl s podobnou atmosférou, ale s méně turisty, příp. nedaleký Aschaffenburg.

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist