Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

BERCHTESGADEN, bavorský národní park

 

BERCHTESGADEN, bavorský národní park

Leží jen cca 20 kilometrů od rakouského Salcburku obklopen krásnými hraničními horami (1) s druhou nejvyšší horou Německa, 2.713 metrů vysokým Watzmannem (2). Jeho siluetu naleznete třeba i na každé krabičce soli z Bad Reichenhallu nebo na vlastní oči z akvaparku se slanou vodou ve správním městě celé oblasti Berchtesgaden (3). Jedna z nejstarších chráněných horských krajinných oblastí s krásnými masívy, strmými stěnami dalších alpských velikánů (třeba vrchol Jenner).

Mezi objekty hodné vaší pozornosti a návštěvy patří například následující:

* Bad Reichenhall, lázeňské městečko s promenádou, stále funkční Stará salina (4-5, těží se od r. 1851 aneb: čím doma solíte?), inhalační proutěná stěna (6), přes kterou překapává slaná voda a návštěvníci při svých procházkách podél její stěny inhalují slaný vzduch do svých plic.

* solný důl Berchtesgaden (7), atraktivní podívaná do světa těžby soli různými dopravní prostředky (důlní vlak, skluzavka, výtah nebo vor), české audio. Objekt byl nedávno nákladně zmodernizován a patří k největším trhákům v oblasti.

* jezero Königssee (8-9), třetí nejhlubší jezero v Německu s možnou plavbou po jezeře nebo vycházka na Malerwinkel s vyhlídkou na jezero a unikátní kostel sv. Bartoloměje, v předpolí jezera (prakticky na čelní moréně) naleznete nákupní uličku vhodnou pro nákup suvenýrů z kůže, dřeva či drahokamů, posezení v některé z kaváren, cukráren či restaurantu s typickou bavorskou kuchyní.

* Sissi / Romy Schneider muzea (10-11), zachycující mobiliář a momenty z natáčení slavného třídílného romanticko-historického velkofilmu režiséra Ernsta Marischky s Romy Schneiderovou o rakouské císařovně Alžbětě Bavorské, muzeum nemůžete minout při cestě od parkoviště k jezeru.

* Obersalzberg Kehlstein (12-13, 1.834 m), kultovní místo 2. světové války, odsud se také řídil osud milionů lidí; monstrózní pevnůstka / rekreační místo pro přijímání návštěv na skále, kam se dostanete než místním autobusem a unikátním 124 metrů vysokým výtahem. V budově se nacházejí autentické sály pro jednání a odpočinek, pokoj Evy Braunové a krásné vyhlídky do okolí, na Salcburk, údolí Salice a okolní alpské velikány. V dolní části areálu jsou k vidění zbytky několikapatrového pevnostního komplexu – dříve bunkry a domy Hitlera, Göringa, Alberta Speera, hotel, kasárna, nemocnice... na konci 2. světové války byl celý komplex silně bombardován Spojenci a následně byly ruiny vyhozeny do povětří, aby se nestaly poutním místem pro neonacisty.

* Paměť národa (14), působivá expozice k vylíčení hrůz nacistické diktatury a druhé světové války; součástí prohlídky je i část podzemních chodeb.

* Enzian Grassl (15-16), nejstarší německá palírna, ve které se seznámíte a také ochutnáte destilát typický pro tuto oblast z kořene jalovce (hořec horský), který tady nabízejí s mnoha příchutěmi.

* Reber Cafézeit (17), směs plněných čokoládových dezertů si můžete vychutnat v cukrárně v Bad Reichenhallu – sladké pokušení pro milovníky ke kafíčku – dezerty bez alkoholu.

* AlpAbzug (18), podzimní slavnostní shánění dobytka z horských pastvin do údolí – dobytek je vyzdoben květinami a rolničkami, na alpské louce vyhrává bavorská dechovka, všichni se veselí, pojídají své klobásky a popíjejí bavorské speciality... fotí dobytek... a farmáři se radují a odcházejí s představou naditých peněženek po prodeji své kravky:-)

 

 

 

 

 

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist