Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Las Vegas-město, které nikdy nespí.

Fotky, videa, poznámky

 

Las Vegas, španělsky přeloženo jako louky, je největší město státu Nevada ve Spojených státech amerických. Rozkládá se na ploše 352 km² a žije zde přes 600 tisíc obyvatel. Město je především známé svým nočním životem, jehož srdcem je ulice Las Vegas Boulevard, respektive jeho část Las Vegas Strip dlouhá 6,8 km. V této části se nachází většina hotelových komplexů, které jsou zároveň i obřími kasiny.

Od 18. ledna 1867 je území dnešního Las Vegas součástí Nevady. Postupně sem pronikala i železnice. Ta byla dokončena na jaře roku 1905 a spojovala Los Angeles a Salt Lake City. Dne 15. května 1905 byla nedaleko pevnosti Fort Baker založena osada pod názvem Las Vegas. V roce 1906 je otevřen první hotel pod názvem Hotel Nevada (v současnosti pod názvem Golden Gate), což bylo základem pro pozdější Fremont Street. V roce 1911 získala osada vlastní samosprávu a status města. Impulsem pro rozvoj města byla plánovaná výstavba nedaleké Hooverovy přehrady, zvláště pak jako místo odpočinku pro její stavitele. V roce 1931 došlo v Nevadě k legalizaci hazardních her a tím započala stavba kasín a hotelů. Po slavnostním otevření Hooverovy přehrady v roce 1936 se počet obyvatel začal rychle rozrůstat, stejně jako vzrůstal cestovní ruch. Obrat nastal ve 40. letech, kdy se vlastníky kasín a hotelů staly skupiny organizovaného zločinu, které město ovládly po následujících několik desetiletí. Velkou zásluhu na tom měl jistý Benjamin Siegel, který zde 26. prosince 1946 otevřel hotel a kasino pod názvem Flamingo (podle jména jeho přítelkyně). Flamingo bylo otevřeno na ulici Las Vegas Strip, na které se později začaly stavět další kasina a hotely a v dnešní době zastiňují původně vůdčí Fremont Street.

Říkají mu perla v poušti nebo také hlavní město zábavy - okolo je vyprahlá pouštní krajina. Ubytovat se můžete v jednom z 18 největších hotelů na světě z celkového počtu 25. Ubytování není drahé, hoteliéři totiž doufají, že tady zanecháte daleko větší částku peněz v kasínu, které je neodmyslitelnou součástí každého většího hotelu (a zabírá často mnohem větší prostor než samotné pokoje). Můžete se zde nechat oddat a z vesmíru prý září nejjasněji na celé Zemi. Okolo hlavní ulice – The Strip se nachází kromě bezpočtu věhlasných hotelů i kopie Cheopsovy pyramidy s názvem Luxor, Socha svobody, Eiffelova věž i malé Benátky nebo zpívající a tančící fontána před hotelem Bellagio.

Nedaleko města se nachází neméně slavná 220 metrů vysoká přehrada Hoover Dam na řece Colorado nebo 450 km dlouhý Grand Canyon na stejné řece.

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist