Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Samba v Riu.

Fotky, videa, poznámky

 

 

Karneval v Riu – největší party planety

Rio de Janeiro je symbolem samby – snědé tanečnice kyprých tvarů, pestré kostýmy, všudypřítomný rytmus samby, odhalené zadečky i ňadra; i když se tradiční karnevalové oslavy konají po celé zemi a ve většině zemí Latinské Ameriky, Rio jasně vede - přehlídka extravagantních kostýmů a tanečních kreací nemá ve světě konkurenci!

Festivalové veselí propukne nezávisle na tom, jestli se zemi daří či nikoliv: ať je největší jihoamerická země zmítána korupčními skandály, virem Zika, žárem zdejších slunečních paprsků, politiky, o kterých se spekuluje, že si strkají peníze do kapes a které lidé v lásce nemají, karneval však milují všichni bez rozdílu. Vláda upřednostňuje megalomanské projekty typu fotbalového šampionátu nebo olympijských her, výstavby kolosální hydroelektrárny v amazonském pralese Belo Monte na úkor podpory třeba neustále narůstající nejchudší vrstvy obyvatel, která žije ve favelado – místní označení skromných domků z plechu a dřeva.

Karneval se koná každý rok na přelomu února a března, termín je pohyblivý, a navštíví jej okolo dvou milionů lidí. V době slavností nefunguje většina služeb, zavřené (a ohrazené) jsou kulturní památky, veškerá pozornost se soustřeďuje na vyhlášené pláže jako Copacabana nebo Ipanema, ale hlavně na Sambodrom – 700 metrů dlouhý stadion, jakýsi koridor, kterým tanečníci procházejí; projektoval jej slavný brazilský architekt Oscar Niemeyer, otevřeli jej v roce 1984 a pojme až 72 000 diváků.

Jednotlivé školy samby na něm soutěží po čtyři noci, vždy od pátku do Popeleční středy, a přehlídka vítězů vrcholí následnou sobotu: představení začínají okolo 22. hodiny a končí nad ránem, když už se rozednívá. Zpravidla 75minutové vystoupení více než 2 000 tanečníků musí obsahovat nejméně šest obřích alegorických vozů, vysokých několik podlaží, které novátorským způsobem zpracovávají téma, jež rozvíjejí členové školy samby zpěvem a tancem. Vítěz získá trofej a roční proslulost v celé zemi.

Taneční průprava tanečníků trvá celý rok, školy jim poskytují nezbytné kostýmy a další příslušenství, např. obří alegorické vozy, velké školy samby dosáhnou na státní dotace a nemají nouzi o příliv financí ze zámoří, na ty menší dopadají i přes žár zdejšího slunce stíny ekonomických mraků.

Ale příští rok propukne opět ničím nespoutané veselí, převládne rej barev, tanečních kreací, o pořádek se bude snažit na 17 000 policistů, vypije se 14 milionů piv a spotřebuje přes 100 milionů kondomů!

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist