Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Ochutnejte Valašsko všemi smysly

 

Ochutnejte VALAŠSKO všemi smysly

 

* Bystřice pod Hostýnem: TON – Továrna na ohýbaný nábytek (obr.1), od roku 1861 tady ohýbají nábytek, neustále si vymýšlí inovativní tvary, sní o jeho kráse a jejich produkt se stává nadčasový - exkurze vás provede všemi fázemi výroby až po Vilu Thonet.

* Valašské Meziříčí: Moravská gobelínová manufaktura s ukázkami různých dílen (obr.2-3):

- v kobercové se seznámíte s vázáním koberců klasickou perskou technikou

- gobelínová a restaurátorská dílna, tkaní nových gobelínů i restazurování gobelínů

- přípravna materiálu pro tkaní koberců a tapisérií, přadenový a skací stroj, barvení

- galerie s ukázkami aktuálních i hisotrických děl podle předloh předních českých výtvarníků

- Schlattauerova kavárna ve stylu doby vzniku dílen s pokračováním výtvarné expozice,knihy

o uměleckém řemesle, event. historické filmy o gobelínce a řemeslech na Valašsku.

* Valašské Meziříčí: Muzeum řeznictví (obr.4) : prezentuje se sloganem - chuť a vůně dědictví!: prohlídka expozice vývoje řeznického řemesla a výstavou řeznických strojů, ochutnávka zajímavých valašských uzenin s pivem, zajímavý film (speaker přechází z plátna na plátno), i pivo O.K.

* Cyrilovo pekařství v Hrachovci (obr.5) s širokým sortimentem pečiva, zákusků, dortů a skvělých frgálů (koláčů, v originální podobě s hruškovou náplní)

* Kozí farmy Zerlina (obr.6-7), „Kozénky se v tomto období dojí jen jednou denně a nemají rady déšť!", psal majitel pro podzimní prohlídku. Její součástí s ukázkou dojení je přednáška o chovu malých přežvýkavců, specifikách ekologického hospodaření a zpracování mléka, následné výrobě sýrů a jejich ochutnávka s příp. nákupy nejen sýrů, ale místních produktů povětšinou zdravé výživy ... pravd. budou k dispozici i kůzlečí klobásky? Pro zájemce Farmář na zkoušku!, stačí vyplnit krátký dotazník😊

* Jelínkova Destillery Land (obr.8-10), prohlídka jednotlivých provozů: egalizace s obřími dřevěnými sudy (zrání destilátů), stáčírna... (nejzajímavější) degustační místnost – celkem ochutnáte 3 vzorky slivovice, návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou, videem a ukázkou v kinosále

* Pustevny (1.018 m, obr.11), pojmenované po poustevnících s typickými lidovými stavbami Valašska podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče - zvonička, útulny Maměnka a Libušín: Libušín 3.3.2014 vyhořel, přičinou byla špatně opravená kamna... propadla se střecha, zdemolovaná zůstala jídelna s nástěnnými malbami od Mikolaše Alše. Škoda cca za 100 mil Kč! Rekonstrukce dospěla do zdárného konce a 30. července 2020 se dočkala slavnostního otevření. V areálu několik hospod, koliba, stánky s frgály a dalšími typickými produkty Valašska, lanovka do údolí a východisko turistických cest do okolí, mj.:

* Vycházka k Radegastovi (obr.12), slovanský bůh Slunce a hojnosti; je celý černý a rád zve na hostiny, jezdí na věšteckém koni se štítem s obrazem tuří hlavy, jeho přilbici nese labuť s rozpjatými křídly, ruka je vyzdobena kopím.

* Jurkovičova rozhledna (obr.13), procházka v Rožnově pod Radhoštěm.

* Rožnov / Radhoštěm: Valašské muzeum v přírodě (obr. 14-16), druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě (po národopisném muzeu v Přerově nad Labem): prohlídka dřevěného městečka, Valašského Slavína (dnes čestné pohřebiště – Emil Zátopek, Jiří Raška, Ludvík Daněk), Valašské dědiny - více než 70 stavbami.

* Zbrašovské aragonitové jeskyně (obr.17) v devonských vápencích, jeskyni vytvářely minerální vody s vysokým obsahem výskytem CO2 (využívá se k lázeňským účelům ve zdejších lázních) v podobě suchého plynu (moffety).

* Nejhlubší propast světa!! (obr.18) Unikát se pyšní svojí hloubkou 404 metrů - nejhlubší na světě, jak ukázala nedávná měření!! Dokonce sesadila z trůnu do té doby nejhlubší italskou propast Pozzo del Merro (měří „jen" 392 m). Naměřená hodnota není vůbec konečná... kdyby se nezasekl robot s kamerou, kdo ví, kam by až dorazil? Předpokládaná hloubka se odhaduje v rozmezí neuvěřitelných 800 – 1.200 metrů! První zmínka pochází již z roku 1580 - první zaznamenaný krasový útvar v České republice na mapě (Komenského mapa z roku 1627). Má eliptický tvar 100 m x 50 metrů, pod hladinou jezírka se nachází několik suchých jeskyní, pro nás je přístupná jen vrchní část propasti s informačním okruhem.

 

 

 

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist