Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Michal Jirman

 Michal Jirman

Mgr. Michal Jirman je rozkročen nad několika oblastmi, které se pokouší co nejvíce naplňovat. Je učitelem na základní škole. Zároveň ale vzdělává i studenty na vysoké škole UEJP v Ústí nad Labem. Jako cestovatel je aktivní od roku 2017, kdy začal provádět české skupiny v zahraničí, hlavně v německy mluvících zemích. Průvodcem je však mnohem déle. První zkušenosti získával na státním hradu a zámku Český Krumlov, kde pracoval ještě jako gymnazista od roku 2011.

Je specialistou na evropské šlechtické rody a na hospodářské dějiny 19. století. Ve svých pracích se zabývá zvláště rodem Schwarzenbergů a jejich ekonomickou politikou. Pro časopis History revue uveřejnil mnohé články věnující se historii šlechty a podnikatelů.

Mezi jeho nejoblíbenější destinace patří Německo, hlavně sever Bavorska, Franky. V horno-franském městě Bamberg dokonce prožil krásné dva roky na studiích. Mluví díky tomu plynně německy a samozřejmě anglicky, jak si dnešní svět žádá. Vzhledem k blízkosti do Saska zná také výborně nejen zámky a města v této spolkové zemi. A to dokonce tak, že zde provádí i některé německé skupiny. Z dalších německojazyčných zemí je mu velice blízké Rakousko. Ve Vídni již také strávil několik měsíců studia. S oblibou navštěvuje Štýrsko. Ze vzdálenějších destinací mu k srdci přirostlo Jordánsko, Peru a Spojené státy americké, které má zcestovalé více než leckterý rodilý Američan.

Pokud se rozhodnete vyrazit na cesty s tímto průvodcem, můžete očekávat výklad o historii na vysoké úrovni a s velikým přehledem. Zároveň se postará o Vaše pohodlí a najde Vám další zábavu v místě zájmu. Jeho prohlídky se odehrávají v poklidném tempu vídeňského biedermeieru, tedy pohoda, dort a káva.

 

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist