Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Mgr. Iva Ťupová

Mgr. Iva Ťupová

 

"Dobrý den, dámy a pánové, dovolte mi, abych Vás přivítala na našem poznávacím zájezdu.Jmenuji se Iva Ťupová a budu Vaší průvodkyní. "

Těmito slovy obvykle vítám účastníky poznávacích zájezdů na počátku naší cesty za dobrodružstvím. I když na určité místo jedu třeba poněkolikáté, vždy se těším a jsem zvědavá, co zájezd s sebou přinese. A proč? Protože mám svoji práci velmi ráda.

A co ještě mám ráda?:

* Historii, zeměpis a biologii. Vždy jsem obdivovala učitele-přehledáře (nebylo jich za mou školní éru moc), kteří překračovali hranice svého předmětu, spojovali poznatky do různých souvislostí a připojovali různé perličky "ze zákulisí". Jak mě překvapilo, když jsem se jako dítě např. dozvěděla, že se Ježíš nenarodil v roce 0, že v Betlémě nepadal sníh a že jmelí byl původně strom.

* Poznávat nové lidi, jednat s nimi. Když neprůvodcuji, učím jazyky a etiku. A předávat vědomosti - jak ve škole, tak jinde, třeba v přírodě - těm, kteří mají zájem, je zkrátka úžasné. Také každoročně v létě pořádám letní jazykové tábory pro děti, při kterých zapojujeme cizí jazyky a sport do historických událostí.

* Sport, je to výborný relax. Navíc je často takový zájezd fyzicky náročný, a potom se hodí dřívější tréninky na volejbalovém hřišti nebo na lyžařských svazích.

* Cestování a turistiku. Správně poznat určitou zemi a její místa nejde jen teoreticky, prstem na mapě. Ale osobně být na Eiffelovce, dívat se ze šikmé veže v Pise, poklonit se Panně Marii ve Fátimě, představovat si gladiátory v římském Koloseu, sledovat zvedací mosty přes Něvu v Petrohradě, lyžovat pod Malým Matterhornem, ..., to je něco!

Sečteno a podtrženo – to a nejen to byly důvody, proč jsem začala před 20 lety pracovat jako průvodkyně. Těším se na naše setkání a doufám, že až budeme cestovat spolu, budete spokojeni. Ukáži Vám, co máte a chcete vidět a pokusím se Vám předat mé nadšení.

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist