Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Zuzana Vlčková

Zuzana Vlčková

   Zuzana Vlčková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zuzana Vlčková

 

Už jako děti jsme hodně cestovaly, ze začátku hlavně po krásách naší vlasti, a když mi bylo 14 let, vyrazili jsme do zahraničí, do Švýcarska a do Norska. Po těchto prvních cestách jsem začala obdivovat průvodce. Tolik toho věděli, pořád se usmívali, všemu rozuměli a vždy uměli pomoci nebo poradit. Navíc mohli cestovat! To je krásná práce, kéž bych někdy mohla dělat to samé!

 

A protože osudu je vždy třeba trochu pomoci, šla jsem zkusit štěstí do jedné CK, kde mi po čase svěřili první poznávací zájezd. Bylo mi 20. Ne, nebyla to výhra a krása. Ale byla to zkušenost. Zkušenost, po které jsem byla pevně rozhodnuta hledat štěstí jinde. Ale jak už to bývá, asi mi bylo souzeno u této práce zůstat a zájezd po zájezdu, krůček po krůčku sbírat zkušenosti, učit se a zlepšovat se.

 

Dojmy a pocity si člověk nevybírá, ale prostě je cítí. Tak se mi staly nejoblíbenějšími hned dvě země. Vzdálené a odlišné, ale každá z nich krásná, v mnoha ohledech bohatá, plná možností. Rumunsko a Turecko. Máloco je přece tak poučné, jako moci se podívat na stejné dějiny ze dvou různých pohledů - jednou ze strany vítězů, jednou ze strany poražených. A k tomu si navíc uvědomit, že tato jednoslovná označení jsou tak omezená a zavádějící! 

 

Díky cestování se zas a znovu přesvědčuji o tom, že nikdy toho nebudu vědět dost. Vždy se objeví nová, hluboká a mnou zatím neprozkoumaná oblast. A přijdu na ni třeba jen náhodou. Proto nechci jen objevovat stále nová místa, ale ráda se vracím na místa známá. Pro udržení kontaktu s místními je často zapotřebí mluvit jejich jazykem, o to se také snažím. Je přece krásné, když přijedete do "cizího" města, ale na ulicích potkáváte samé známé. Z tohoto důvodu mě baví učit se jazyky, zatím ovládám čtyři. Na cestách se vždy objeví něco nového, o čem jsem zatím neměla tušení. A je jedno, jestli je to v Římě, v Benátkách, v Izraeli, na Maltě, v Istanbulu nebo v Maďarsku. Cestování se mi stalo náplní života. Za dobu průvodcování jsem se naučila sbírat poznatky, studovat, fotit a sepisovat, skládat střípky informací v jeden celek potom je předávat dál. Snažím se pronikat stále hlouběji do historie, kulturních odlišností a přitom nasávat atmosféru jiných krajů a užívat si ji.

 

A můj vzor? Zcela jednoznačné: Heinrich Schliemann. Asi není nutné komentovat proč :)

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist