Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků

 

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků

Zlatý sál Spolku přátel hudby ve Vídni (Musikverein) je každoročně dějištěm snad nejpopulárnějšího světového Novoročního koncertu Vídeňských filharmoniků: na programu bývají oblíbené melodie Johanna Strausse otce i syna, Eduarda Strausse, Franze von Suppé a dalších.

Koncertní budovu otevíral 6. ledna roku 1870 samotný císař František Josef I., varhany instalovali technici firmy Rieger v roce 1907 – samotný sál je věhlasný svou kvalitní akustikou a je řazen mezi tři nejlepší koncertní prostory světa, společně se sálem Boston´s Symphony Halla (USA) a Concertgebouw v Amsterdamu. V budově se nachází další čtyři sály: Brahmsův s kapacitou cca 600 míst k sezení, Skleněný, Kovový a Hvězdný / auditorium Horsta Hascheka. Novoroční koncert je pravidelně uváděn již od roku 1939 a údajně jej v přímém přenosu sleduje neuvěřitelných 1,3 miliardy posluchačů,… a další miliony v některých z četných repríz!

Dostat se na koncert je prakticky nemožné: buď se musíte stát / zasloužit si členství ve Spolku, příp. zaplatit za koncert patřičnou sumu pohybující se ve stovkách eur (u Novoročního koncertu částka přesahuje i 1.000 €), nebo mít štěstí, aby vás vylosovali: již 4. ledna 2015 evidoval systém cca 60.000 zájemců na Novoroční koncert 2016!),… nebo lístek někdo náhodou vrátí a vy se k němu dostanete v doprodeji!

Koncerty jsou celkem tři: máte šanci buď 30. prosince odpoledne, případně na večerní silvestrovský koncert,… a nebo na slavnostní Novoroční koncert.Letošním interpretem všech tří koncertů byl slavný a vynikající dirigent, doživotní šéfdirigent Izraelské filharmonie, původem Ind, Zubin Mehta.

Již při vstupu do Zlatého sálu vás omání vůně 30.000 květin, převážně růží, lilií, kal či anturií; sál působí elegantně, vznešeně, nic přeplácaného… a přitom je velice okázalý. Pokud jste nikdy neviděli stejně okázalé boháče jako Zlatý sál, spatříte je právě tady: starší (hodně staré), s dámským doprovodem – ten je zpravidla mladší (hodně mladší). Na jeden večer se ocitnete zcela v jiném světě, který jste neznali, ale víte, že existuje.

Vlastní koncert je skvělý, klasický – takový, jaký jej očekáváte; naplní vás zážitkem, na který budete celý život vzpomínat,… a snažíte se na něj zase někdy dostat!

 

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist