Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Miami - nejbohatší město Ameriky

 

Miami - největší město na Floridě (430 000 obyvatel), ale celá metropolitní oblast má neuvěřitelných více než 5 milionů!. Většinu populace tvoří Hispánci a Afroameričané – a je na co se dívat, pánové, posuďte! Městu se díky jeho ekonomickému a multikulturnímu vlivu říká také brána do Ameriky – v jeho centru např. naleznete největší koncentraci bank v celých USA.

 

Podstatný příliv obyvatel nastal během posledních 50 let především díky emigrantům z Latinské Ameriky, kteří dnes tvoří 65 % obyvatel města. Město zažilo svá světlá i stinná období – ve 20. letech minulého století bylo centrem hazardu, několikrát jej postihl hurikán se smrtelnými a pustošivými následky, spáchali zde atentát na F.D.Roosevelta, při kterém zabili starostu Chicaga Čecha Antonína Čermáka; v 80. letech se zdejší přístav stal jedním z největších překladišť kokainu, díky kterému město zažilo neuvěřitelnou prosperitu.

 

Pláže, konference a festivaly přilákají do města každoročně více než 12 milionů návštěvníků, úžasná je historická čtvrť ve stylu Art deco - South Beach, považovaná za jednu z nejpůsobivějších čtvrtí na světě, stejně jako silueta města (v pořadí hned za New Yorkem a Chicagem), nebo pověstná čistota města. Nejbohatší město USA... i s obrovskou armádou chudých na předměstích. Součástí města je také centrum kubánských emigrantů Little Havana.

 

Visuté metro Metrorail je dlouhé 36 km a vede díky vysoké hladině podzemních vod a tudíž nemožnosti postavit tady klasické metro zcela nad zemí; mezinárodní letiště odbaví přes 30 milionů cestujících ročně, zdejší přístav výletních lodí je největší na světě - Cruise Capital of the World nebo též argo Gateway of the Americas.

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist